Uspešno sodelovali v vseslovenski akciji atletske zveze

V sredo, 19. 9. 2018, smo med glavnim odmorom sodelovali v vseslovenski akciji “Začni mlad, tekmuj”, ki jo je organizirala Atletska zveza Slovenije.

Na  5-minutnem teku okoli šole je sodelovalo 36 učencev od 5. do 9. razreda.  Tekmovali so v treh kategorijah:

– največje povprečno število pretečenih krogov na razred;

– največji % udeležbe na razred;

– in najboljši posameznik/posameznica.

Ostali učenci so se dogodku pridružili v vlogi vestnih in zelo glasnih navijačev ter tako poskrbeli za res lepo vzdušje ob progi.

V četrtek, 20. 9. 2018, smo najboljšim podelili priznanja in nagrade.

Prvo mesto v kategoriji največje povprečno število pretečnih krogov na razred so osvojili devetošolci, in sicer 6,3 kroga na učenca.

Prvo mesto po številčni udeležbi so osvojili šestošolci,

s kar 78 % udeležbo na teku.

Najboljši posameznik je bil devetošolec A. R., najboljša posameznica pa osmošolka N.R.

Tekaški dogodek so učenci lepo sprejeli, zato bomo v tem šolskem letu organizirali še 3 teke: božično-novoletni tek, spomladanski tek in poletni tek. Tekmovalo se bo v istih kategorijah, točke se bodo s teka v tek seštevale. Na koncu šolskega leta bomo razglasili najboljši tekaški razred in najboljšega tekača oziroma tekačico.