KAKO JE POTEKAL PROJEKT DREVO PRED NAŠO HIŠO?

Pilotski Unesco projekt Drevo pred našo hišo smo izpeljali v dveh skupinah: Metulji in Pikapolonice.

Potekal je skozi celo šolsko leto 2012/13 in skozi različne dejavnosti.

Najprej smo želeli ugotoviti, katerih dreves je v naši vasi največ. Mlajši otroci iz skupine Metulji so to izvedeli tako, da so iz vsakega drevesa odtrgali list in ga prinesli v vrtec. Tam so liste razporedili v vrstični diagram in ugotovili, da raste v vasi Gračišče največ orehov.

DSC_0081   DSC_0367

Do podobnega rezultata so prišli tudi otroci iz skupine Pikapolonice, ki so si vrste dreves beležili kar v tabelo.

DSC_0189   DSC_0193

Vsaka skupina si je izbrala oreh, ki ga je obiskovala skozi vse leto, v vseh letnih časih in ugotavljala spremembe.

Jeseni smo primerjali liste oreha z listi ostalih drevesnih vrst in jih odtiskovali. Zbirali smo plodove oreha.

Pozimi smo orehe trli in iz njih spekli piškote.

DSC_0428   DSC_0312

Otroci iz skupine Pikapolonice so zbirali recepte, jih uredili v svojo zbirko in nekaj tudi praktično preizkusili.

DSC_0074

Orehove lupinice smo uporabili za likovne izdelke. Nastale so čudovite barčice.

DSC_0406

Ob dnevu zemlje smo posadili svoj oreh na vrtčevskem igrišču.

DSC_0338

Vse dejavnosti smo sproti predstavljali na oglasni deski in spletni strani vrtca.

Ob zaključku projekta so se otroci iz skupine Pikapolonice udeležili skupnih delavnic, na katerih so sodelovali tudi Unesco zavodi središča Piran.

DSC_0529