PROJEKTA NA-MA POTI 2020/21

PROJEKT NA-MA POTI

S 1. septembrom 2020 sem v vrtcu OŠ Istrskega odreda Gračišče zaposlena kot VODJA PROJEKTNEGA TIMA NA-MA POTI V VRTCU izvajamo dejavnosti iz matematične in naravoslovne pismenosti, v katerih otroci raziskujejo in spoznavajo nove matematične in naravoslovne pojme.

Otrokom podajamo dejavnosti, ki podpirajo cilje iz področja matematike:

• seznanjenje z matematiko v vsakdanjem življenju,
  • razvijanje matematičnega izražanja,
  • razvijanje matematičnega mišljenja,
  • razvijanje matematičnih spretnosti,
  • doživljanje matematike kot prijetne izkušnje. (povzeto po Kurikulumu za vrtce, 2007)

Otrokom podajamo dejavnosti, ki podpirajo tudi cilje iz področja naravoslovja:

• doživljanje in spoznavanje žive in nežive narave v njeni raznolikosti, povezanosti, stalnem spremljanju in estetskih razsežnostih,
  • razvijanje naklonjenega, spoštljivega in odgovornega odnosa do žive in nežive narave,
  • spoznavanje telesa, življenjskega cikla ter zdravega in varnega načina življenja,
  • spoznavanje snovi, prostora, časa, zvoka in svetlobe,
  • spoznavanje tehničnih predmetov in razvijanje spretnosti na področju tehnike in tehnologije,