MODEL B – osnovne informacije, oktober 2021

Spoštovani starši / skrbniki, drage učenke in dragi učenci.

Prvi šolski dan je za nami in vsi se veselimo, da pouk izvajamo v šolskih prostorih.

Pouk poteka po »modelu B«. Glede na trenutno veljavne ukrepe za zajezitev širjenja okužb s Covid-19 vam pošiljamo osnovne informacije glede organizacije dela.

POGOJI, POD KATERIMI LAHKO PRIDEJO UČENCI V ŠOLO

• V šolo v novem šolskem letu vstopajo le zdravi otroci.

VSTOP V ŠOLO BO POTEKAL PO DOLOČENIH PROTOKOLIH:

• Pred vstopom v šolo učence zberemo na ločenih zbirnih mestih po razredih na šolskem dvorišču.
  • Učenci vstopajo v šolo na glavnem vhodu od 8.00 do 8.20 (prihod z avtobusom), nato se vrata šole zaklenejo.
  • V šolo učenci vstopajo posamično, ob upoštevanju razdalje 1,5 m do 2 m. Ob vhodu si razkužijo roke, se preobujejo in gredo v matično učilnico.
  • Za učence, ki niso vozači, priporočamo prihod v šolo peš ali s kolesom. Učenci naj v šolo prihajajo posamično, brez druženja, po 8. uri.
  • Staršem, ki pripeljete učence z osebnim avtomobilom priporočamo, da jih pripeljete po 8. uri in koristite parkirišče pred trgovino. Dostop z osebnim avtomobilom na šolsko dvorišče ni mogoč.
  • Vstop v šolo je dovoljen izključno učencem in zaposlenim.
  • Druge osebe v šolo lahko vstopajo izključno po predhodni najavi ali povabilu in ob uporabi zaščitne maske, ki so si jo dolžne priskrbeti same. Šola vodi evidenco zunanjih obiskovalcev.
  • Po končanem pouku ali podaljšanem bivanju starši prevzamete otroke na vhodu šole.

POUK

• Pouk se bo začel ob 8.20 in končal po urniku.
  • Ves čas prisotnosti v šoli bodo učenci iste skupine v zanje določeni učilnici.
  • Pouk se bo izvajal tudi na prostem, v okolici šole.
  • Šolske potrebščine nosijo domov in vsak dan poskrbijo, da jih ustrezno razkužijo oz. odlagajo na le eno točno določeno mesto, ki ni v stiku z drugimi domačimi potrebščinami.
  • Potrebščin in pripomočkov si učenci med seboj ne izmenjujejo in ne izposojajo.

SPLOŠNA HIGIENSKA PRIPOROČILA

• Ker se šola šteje za zaprt javni prostor, je nošenje zaščitnih mask obvezno. Izjema so učenci do vključno 5. razreda, ko so v matični učilnici.
  • Gibanje po prostorih šole poteka po označenih smereh.
  • Priporočamo, da se z otrokom pogovorite o splošno veljavnih higienskih priporočilih (higiena rok, higiena kašlja, medosebna razdalja, uporaba maske).
  • V primeru simptomov Covid-19 in suma na obolenje bomo učenca izolirali ter poklicali starše.

KOMUNIKACIJA

• Govorilne ure in roditeljski sestanki bodo potekali izključno ob doslednem upoštevanju vseh ukrepov, ali pa na daljavo.
  • Obveščanje in komunikacija starš / učitelj bo potekala preko aplikacije eAsistent, splošno obveščanje pa tudi preko šolske spletne strani.

SAMOTESTIRANJE

• Učenci 7., 8. in 9. razreda izvajajo samotestiranje enkrat tedensko v enakih presledkih na domu. Samotestiranje je brezplačno.
  • Učencu pripada pet hitrih antigenskih testov na mesec. Teste pridobijo v lekarni od 30.8.2021 dalje, po predložitvi kartice zdravstvenega zavarovanja.
  • NIJZ priporoča, da učenci samotestiranje izvedejo v nedeljo zvečer ali v ponedeljek zjutraj, saj v primeru pozitivnega testa (in kasnejši potrditvi okužbe s testom PCR) v karanteno ne bo potrebno celotnemu oddelku.
  • Rezultat testiranja velja tudi za vstop v glasbeno šolo.

OBVEŠČANJE O POZITIVNEM REZULTATU SAMOTESTIRANJA

• O pozitivnem rezultatu testa PCR starši ali zakoniti zastopniki učenca obvestite ravnateljico šole, izbranega osebnega zdravnika ali dežurno službo.

Hvala za sodelovanje in skrb za skupno zdravje!                                                              Vodstvo šole